ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА... ВО НАШАТА АНТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ЛЕТНИ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ДЕСТИНАЦИИ КОИ ГИ НУДАТ НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ОВАА ГОДИНА, САВАНА ЗА ВАС ОБЕЗБЕДИ ДОПОЛНИТЕЛНИ НОВИ ПОНУДИ... ОД ГРЦИЈА, ПОВТОРНО ЈА ВРАТИВМЕ ПРЕКРАСНАТА КЕФАЛОНИЈА - ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ЈОНСКИ ОСТРОВИ, НО СЕГА ПРЕТСТАВЕН НИЗ АРАНЖМАНОТ КОЈ ВЕ ВОДИ ВО НЕЈЗИНОТО НАЈУБАВО ЛЕТУВАЛИШТЕ - ЛАСИ !!! ...КОН НАМ ДОБРО ПОЗНАТАТА ТУРЦИЈА, ПОВТОРНО ВЕ ВОДИМЕ СО СИГУРНИТЕ ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ ЗА АНТАЛИЈА, ЛАРА, АЛАЊА, КЕМЕР, БЕЛЕК, СИДЕ... ИЛИ ПАК КОН РЕДОВНИТЕ ЗА КУШАДАСИ, БОДРУМ И МАРМАРИС... ЗА ЕГИПЕТ ВЕЌЕ Е ПРЕТСТАВЕНА ПРЕКРАСНАТА ХУРГАДА, ДЕСТИНАЦИЈА КОЈА МИНАТАТА ГОДИНА ГИ СОБОРИ СИТЕ ТУРИСТИЧКИ РЕКОРДИ... А ЗА ХРВАТСКА !? НАЈПОСЛЕ ПОВТОРНО ГО ВРАЌАМЕ НЕКОГАШНИОТ ДИРЕКТЕН ЛЕТ ЗА СПЛИТ !!! ПРЕД ВАС СЕ ПРЕКРАСНИТЕ МЕСТА ДОЛЖ ДАЛМАТИНСКАТА РИВИЕРА ИЛИ НА БЛИСКИТЕ ОСТРОВИ БРАЧ ИЛИ ХВАР... НАВИСТИНА ЕДИНСТВЕНА МОЖНОСТ ЗА ПРЕКРАСЕН ОДМОР... И ТОА НЕ Е СЕ'... ВО СОСЕДНА БУГАРИЈА ГИ ОБЕЗБЕДИВМЕ НАЈПОВОЛНИТЕ ПОНУДИ ЗА БРОЈНИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ЦРНОТО МОРЕ, ДОДЕКА ПАК ЗА МЛАДИТЕ КОИ ПОСТОЈАНО ТРАГААТ ЗА ЗАБАВА... ПРЕД НИВ Е ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ АРАНЖМАНИ ЗА МЛАДИ, НАРЕЧЕН ТОКМУ ПО НИВ - "PARTY GENERATION" !!! ...СЕ РАЗБИРА, ДЕКА НА НАШАТА ВЕБ СТРАНИЦА ИМА И МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ДОСЕГА СПОМЕНАТОТО, НО СЕПАК, ПОНАТАМОШНОТО ИСТРАЖУВАЊЕ И ПАТУВАЊЕ НИЗ НЕА ЌЕ ВИ ГО ОСТАВАМЕ ВАМ... ДОКОЛКУ НА НЕЈЗЕ ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube
 
Награден конкурс:
Галерија со фотографии за финален избор
Уплати "online" !!!
Оnline payment with ccard / Онлајн плаќање со кредитна картичка (по про-фактура !!!)
ПОНУДИ НА ВАШИОТ E-MAIL:

Подарете Ваучер, подарете спомени...
MSC Cruises
 ХОТЕЛСКИ ПАКЕТИ ВО ГРЦИЈА - ЛЕТО 2015
ЛЕТО - ГРЦИЈА 2015
СИТЕ НА ОДМОР !!!
Партнери на Савана Травел Клуб...
 • HOTEL TROPICAL ***

   

  Грција - Касандра - Ханиоти
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

     7 HB од 219,4 €

 • HOTEL PARADISE ***

   

  Грција - Касандра - Криопиги
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

     7 HB од 194,6 €

 • HOTEL JENNY ***

   

  Грција - Касандра - Сивири
  Фам.пакет: 2 воз.+2 деца 2-12 г.

   7 HB+ од 232,2 €

 • PORTO MATINA **

   

  Грција - Ситониа - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12г.

    7 HB од 224,4 €

 • HOTEL TORONEOS ***

   

  Грција - Ситониа - Никити
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

  7 HB од 202,4 €
 • GOLDEN BEACH ***

   

  Грција - Ситониа - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз.+2 деца 0-12г. 

   7 HB+ од 250,2 €

 • HALKIDIKI ROYAL ***

   

  Грција - Касандра - Фурка
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

  7 HB+ од 234 €

 • OSCAR HOTEL ***

   

  Грција - Крф - Дасија
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12г.

    7 HB од 250,4 €

 • RALITSA HOTEL ***

   

  Грција - Тасос - Лименарија
  Фам.пакет: 2 воз.+1 дете 2-12 г.

    7 HB од 216,8 €
 • Aвиобилет за NEW YORK

   

  цена со вклучени аеродромски такси

  од 628 €

 • Aвиобилети за DUBAI

   

  цена со вклучени аеродромски такси

  од 350 €

 • Aвиобилети за RIM

   

  цена со вклучени аеродромски такси

  од 129 €

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2015
АПАРТМАНИ

Избор на апартмани во Грција, пакет аранжмани со превоз
или само наем


ПОВЕЌЕ

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2015
ХОТЕЛИ

Најголем избор на хотели, 
во туристичките региони и места
низ Грција...

 


ПОВЕЌЕ

ТУРЦИЈА - ЛЕТО 2015
ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани,
со чартер летови
до регионот Анталија...


ПОВЕЌЕ

TУРЦИЈА - ЛЕТО 2015
ХОТЕЛИ

Избор на хотели
со најповолни цени,
во Кушадаси, Бордум и Мармарис


ПОВЕЌЕ

ДУБАИ

Избор на хотелски и пакет аранжмани, кон најубавиот емират...

 


ПОВЕЌЕ

WELLNESS & SPA

Избор на хотели,
во регионалните спа-центри
во Бугарија, Словенија,
Србија и Хрватска


повеќе

CITY BREAKS   Викенд патувања

Избор на индивидуални аранжмани, кон европските метрополи...

 


ПОВЕЌЕ

АВИОБИЛЕТИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот авиобилет ONLINE


ПОВЕЌЕ

ХОТЕЛИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот хотел ONLINE


ПОВЕЌЕ


Најповолни тарифи

>>> ТРАВЕЛ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР - СКОПЈЕ, “Authorised IATA Training Center”, ги објавува термините за почеток на новите обуки, според меѓународната програма за обуки во областа на туризмот и авиосообраќајот !!! >>> Доколку сакате да работите во туристичката индустрија, во земјата или некаде низ светот... на аеродроми, во туристички агенции, во хотели или во информативни центри... започнете ја вашата кариера со авторизираните IATA курсеви, познати и признати насекаде низ светот !!! >>> IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism - Diploma course, со времетраење од девет недели и цена на курс од 990 EUR во денарска противвредност и GDS Fares and Ticketing course Amadeus - Certificate course, со времетраење од три недели и цена на курс од 490 EUR во денарска противвредност и GDS GALILEO - Certificate course, со времетраење од една недела и цена на курс од 50 EUR во денарска противвредност >>> Бројот на посетители на курсевите, е ограничен до максимум осум лица во група / термин !!! >>> Посебни поволности и попусти за вработените лица во туристичката индустрија, како и за студентите на Факултетите за Туризам и Сообраќај !!! >>> Повеќе информации побарајте во: Travel Training Center – Skopje, SAVANA Group, ул.Орце Николов 20, 1000 Скопје, на тел. +389 2 3108 878 и 3108 879, или на e-mail: info@ttc.mk и www.ttc.mk <<<


A * IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism, 
   
Diploma course 
- термин: 07 септември 2015 / последен термин !!!
- времетраење: девет недели / 200 наставни часа
- специјална понуда со цена од
990 EUR *

* IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism, 
   
Diploma course 
- термин: 14 септември 2015 / последен термин !!!
  (на Факултет за Туризам и Угостителство во Охрид) 
- времетраење: девет недели / 200 наставни часа
- специјална понуда со цена од 990 EUR *
* GDS GALILEO, Basic course
- термини: 05 октомври  2015
- времетраење: 5 дена / 20 наставни часа
- специјална понуда со цена од
50 EUR

* Напомени: 
- Уплатата се врши во денарска противвредност.
- Можност за уплата со кредит, преку Стопанска Банка АД Скопје
- Дополнителен попуст за студентите на Факултетите за Туризам и за вработените лицa во туристичката индустрија.

Дополнителни информации:
на тел. 3115 826, ext.121

>>> СТАНЕТЕ И ВИЕ ЧЛЕН, НА SAVANA TRAVEL CLUB !!! ... БИДЕТЕ ПОСТОЈАН КОРИСНИК НА АРАНЖМАНИТЕ НА SAVANA И ДОБИЈТЕ ГИ СИТЕ БЕНЕФИЦИИ НА ЧЛЕНКИТЕ НА SAVANA TRAVEL CLUB !!! ... ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ НА АРАНЖМАНИТЕ НА SAVANA ЗА СЕЗОНАТА - ЛЕТО 2015 , ГОДИШНА ПРЕТПЛАТА НА СПИСАНИЕТО TRAVEL INFO , ПОПУСТИ И ПОВОЛНОСТИ НА УСЛУГИТЕ НА ПАРТНЕРИТЕ НА SAVANA ВО ЗЕМЈАВА И ВО СТРАНСТВО !!!

 

 LAST MINUTE понуди !!!
Travel info / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Travel Training Center / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
 Зачлени се во Савана Травел Клуб
 ЛЕТО - ЈАДРАН 2015
ЛЕТО - ТУРЦИЈА 2015
ЛЕТО - БУГАРИЈА 2015
ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА - ЛЕТО 2015
Рекламирај се, на www.savana.mk !!!
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

50.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА